14 Οκτωβρίου, 2022

Πρόσκληση για Συμβούλιο Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Σας προσκαλούμε, στις 19 Οκτωβρίου 2022, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12.30π.μ. σε τακτική Συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας» για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 18/10/2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στο παρακάτω θέμα :

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΜΕΡΑ ΕΞΑΛΕΙΨΗΣ ΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας   12 συνεχή χρόνια έχει στηρίξει και συνεχίζει να στηρίζει ολιστικά άτομα και οικογένειες που βρίσκονται ή απειλούνται να βρεθούν σε κατάσταση φτώχειας.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ

Σας προσκαλούμε στις 19 Οκτωβρίου 2022, ημέρα Τετάρτη  και ώρα 18:30 σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΣΤΗΝ 7η ΥΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Το «παρών» στην κινητοποίηση μπροστά από την 7η ΥΠΕ μαζί με πολλούς δημότες της Ιεράπετρας, έδωσε ο Δήμαρχος, κ. Θεοδόσης Καζαντζάκης, μαζί με τους  αντιδημάρχους, κ. Εμμανουήλ Βρυγιωνάκη και κ. Νεκτάριο Παπαδάκη, τον πρώην αντιδήμαρχο και Δημοτικό Σύμβουλο, κ. Αντρέα Παπαδοπετράκη και μέλη της παράταξής του