17 Φεβρουαρίου, 2023

Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείο στο 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος και το Προσωπικό της Δομής,  ευχαριστούν από καρδιάς το 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας τους μαθητές

Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείο στο Παιδικό κυνήγι

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος και το Προσωπικό της Δομής,  ευχαριστούν από καρδιάς τους Διοργανωτές ,τις Ομάδες και τους Γονείς του 7 ου ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ

Πρόσκληση σε Δ.Σ. ΝΠΔΔ «ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Σας προσκαλούμε, σε  τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση, στις  21 Φεβρουαρίου 2023,  ημέρα Τρίτη και ώρα 09:30 με θέμα:

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΒΟΥΣΙΟΥ. ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΒΟΥΣΙΟΥ ΜΕ  ΝΕΑ ΕΡΓΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Προγραμματισμένη συνάντηση με την Πρόεδρο, κα Μαρία Χαλκιαδάκη και το μέλος της Κοινότητας Καβουσίου, κ. Αντώνη Φουντουλάκη είχαν ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης και οι Αντιδήμαρχοι κ.κ. Κωνσταντίνος Αστροπεκάκης, Νεκτάριος Παπαδάκης και κα Μαρία Ρουμελιωτάκη.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ για δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ

Το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής, Κοινωνικής Προστασίας και Ισότητας των δύο φύλων του Δήμου Ιεράπετρας, ενημερώνει τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ, ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή ειδών παντοπωλείου  στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου, στην οδό Νικηφόρου Φωκά 20.

Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείο για το μήνα  Ιανουάριο

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος και το Προσωπικό της Δομής,  ευχαριστούν θερμά τις επιχειρήσεις, τους συλλόγους, τους φορείς και τους πολίτες που ενίσχυσαν και στήριξαν με τις προσφορές τους, το μήνα Ιανουάριο, το κοινωνικό έργο που καθημερινά επιτελεί

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023 μεταξύ του Δήμου Ιεράπετρας και της εταιρίας ΟΛΒΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΑ ΕΡΓΑ Α.Ε σύμβαση για την ανάθεση της υπηρεσίας με τίτλο : «Επιχειρησιακό σχέδιο για την εξασφάλιση κοινόχρηστων και κοινωφελών χώρων-Ε.Σ.Ε.Κ.Κ.» συνολικού ποσού 37.200,00€.