14 Μαρτίου, 2023

Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείου στους μαθητές του  3ου Δημοτικού

O Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος , τα μέλη της Διαχειριστικής Επιτροπής και το Προσωπικό του Κοινωνικού Παντοπωλείου  ευχαριστούν θερμά τους μαθητές της ΣΤ ‘ Τάξης  και τους εκπαιδευτικούς  του 3ου Δημοτικού   Ιεράπετρας

Κατασκευή αγωγού ομβρίων στον οικισμό Φέρμα του Δήμου Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «Κατασκευή αγωγού ομβρίων στον οικισμό Φέρμα του Δήμου Ιεράπετρας» με προϋπολογισμό €459677,42 (χωρίς ΦΠΑ).

Κατασκευή Υδρευτικής Γεώτρησης Δήμου Ιεράπετρας Τ.Κ. Ανατολής θέση ΛΕΙΒΑΔΙΑ

Ο Δήμος Ιεράπετρας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «Κατασκευή Υδρευτικής Γεώτρησης Δήμου Ιεράπετρας Τ.Κ. Ανατολής θέση ΛΕΙΒΑΔΙΑ» με προϋπολογισμό €59.531,45 (χωρίς ΦΠΑ).

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΕΝΩΣΙΑΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΜΩΝ. ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ

Με τον Γενικό Γραμματέα Ενωσιακών Πόρων και Υποδομών του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, κ. Δημήτρη Παπαγιαννίδη, συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης, προκειμένου να ενημερωθεί για το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης του έργου της κατασκευής του Φράγματος του Αγίου Ιωάννη, συνολικού προϋπολογισμού ύψους 26 εκατ. ευρώ, ύστερα από την εξαγγελία της Κυβέρνησης ότι είναι σε φάση δημοπράτησης.

Νέα  χρηματοδότηση: 1.070.000 ευρώ για παρεμβάσεις Οδικής Ασφάλειας στην Ιεράπετρα

Με τον Αναπληρωτή Υπουργό, κ. Στέλιο Πέτσα συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης στο Υπουργείο Εσωτερικών.