31 Μαρτίου, 2023

ΗΜΕΡΑ ΑΥΤΙΣΜΟΥ

Το προσωπικό και οι ωφελούμενοι του ΚΔΑΠ-ΜΕΑ Ιεράπετρας με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Αυτισμού στις 2 Απριλίου παρευρέθηκαν στην Κεντρική Πλατεία Ιεράπετρας και μοίρασαν στους περαστικούς ενημερωτικά φυλλάδια για τον αυτισμό και χειροποίητα μπρελόκ από πηλό  σε σχήμα παζλ, ως ένδειξη ότι τα άτομα με Αυτισμό αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι του κοινωνικού συνόλου.

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε στις 04/04/2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 09:30 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:

ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΘΕΟΔΟΣΗ ΚΑΛΑΝΤΖΑΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ-ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΟ ΧΡΗΣΤΟ ΤΣΑΤΣΑΝΙΦΟ

Συνάντηση με τον κ. Χρήστο Τσατσανίφο, Δρ. Πολιτικό Μηχανικό- Γεωτεχνικό, πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, παρουσία του Αντιδημάρχου, κ. Γεώργιου Ασπραδάκη,

ΚΑΛΑΝΤΖΑΚΗΣ: «ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΕΜΠΡΑΚΤΑ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΦΙΛΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Στην εκδήλωση με τον τίτλο « Η ΔΕ ΓΥΝΗ» που πραγματοποιήθηκε στις 29 Μαρτίου 2023 στην αίθουσα «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ» στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας της γυναίκας και της παγκόσμιας ημέρας του θέατρου παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης.