7 Απριλίου, 2023

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε στις 11/04/2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 09:30 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:

Επίσκεψη στην κοινότητα Ρίζας – Αποπερατώθηκε η κατασκευή του νέου κοινοτικού καταστήματος

Την Κοινότητα της Ρίζας επισκέφτηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης, συνοδευόμενος από τους Αντιδημάρχους, κα Μαρία Ρουμελιωτάκη, κ. Κωνσταντίνο Αστροπεκάκη και κ. Νεκτάριο Παπαδάκη, όπου μαζί με τον Πρόεδρο της Κοινότητας, κ. Μανώλη Αλεξάκη

ΝΕΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΥΨΟΥΣ 100.000€ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ «ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟ-ΘΡΥΠΤΗ»

Το χωριό της Επισκοπής της Κοινότητας Κάτω Χωριού επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, με τους Αντιδημάρχους κα Χρύσα Χατζημαρκάκη και κ. Κωνσταντίνο Αστροπεκάκη και με υπαλλήλους του Δήμου, όπου συναντήθηκαν με τον Πρόεδρο της Κοινότητας, κ. Εμμανουήλ (Λάκη) Πυργιωτάκη και με κατοίκους του χωριού.

Συνεχίζεται η στελέχωση της Δημοτικής Αστυνομίας Ιεράπετρας με Τρεις (3) νέους Δημοτικούς Αστυνομικούς

Ενημερωτική συνάντηση πραγματοποίησε o Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ . Θεοδόσιος Καλαντζάκης με την Αντιδήμαρχο Διοικητικών και Οικονομικών θεμάτων, κ. Χρύσα Χατζημαρκάκη και τον προϊστάμενο της Δημοτικής Αστυνομίας Ιεράπετρας, κ. Ιωάννη Γαϊτανάκη με θέμα τα νέα δεδομένα για τη Δημοτική Αστυνομία.

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής.

Σας προσκαλούμε στις 11/04/2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 σε τακτική συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα :

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Δ/νση Περιβάλλοντος & Καθαριότητας

Η Δ/νση Περιβάλλοντος & Καθαριότητας ενημερώνει τους δημότες ότι τη Μ. Δευτέρα 10/4/2023 η αποκομιδή των απορριμμάτων δε θα γίνει κανονικά λόγω της συμμετοχής των εργαζομένων στην 24ωρη Πανελλαδική απεργία που έχει προκηρύξει η Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α.