3 Μαΐου, 2023

ΕΓΚΑΙΝΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΜΑΪΟΥ Η ΝΕΑ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ

Ένα μεγάλο έργο ζωτικής σημασίας που αναβαθμίζει την ευρύτερη περιοχή του Κουτσουρά προάγει την ποιότητα ζωής, ομορφαίνει τον τόπο, αναδεικνύει τη γειτονιά και ενισχύει την κοινωνικότητα θα παραδοθεί κι επισήμως στους πολίτες του Δήμου της Ιεράπετρας.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΔΟΠΕΤΡΑΚΗ

Με αφορμή το κείμενο ανεξαρτητοποίησης που δημοσιεύτηκε στα ηλεκτρονικά μέσα του μέχρι πρότινος Δημοτικού Συμβούλου της Παράταξης «Ιεράπετρα Νέα Πορεία» στην οποία είμαι Επικεφαλής, αισθάνομαι την υποχρέωση να επισημάνω τα εξής:

Οι πρώτοι υπογειοποιημένοι κάδοι στον Δήμο Ιεράπετρας είναι γεγονός

Στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου του Ανοιχτού Κέντρου Εμπορίου Ιεράπετρας (Open Mall) υπογράφηκε μεταξύ του Δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδόση Καλαντζάκη και της προμηθεύτριας εταιρείας, παρουσία του Προέδρου του Εμπορικού Συλλόγου Ιεράπετρας, κ. Βαγγέλη Μπινιχάκη

Κατασκευή γηπέδων αντισφαίρισης στον Δήμο Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «Κατασκευή γηπέδων αντισφαίρισης στον Δήμο Ιεράπετρας» με προϋπολογισμό €137096,76 (χωρίς ΦΠΑ).