21 Ιουνίου, 2023

Ολοκληρώθηκε και παραδόθηκε η νέα μονάδα διαχείρισης βιοαποβλήτων ύψους 2.775.159,93€.

Τη νέα μονάδα διαχείρισης βιοαποβλήτων επισκέφτηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, μαζί με τους Αντιδημάρχους, κα Μαρία Ρουμελιωτάκη και κ. Γεώργιο Ασπραδάκη και την Επιβλέπουσα του έργου, κα Κασωτάκη Ελένη, προκειμένου να  ενημερωθεί για το χρονοδιάγραμμα έναρξης λειτουργίας της Μονάδας.

Καλοκαιρινές δράσεις  παραγωγικής  ενασχόλησης και δημιουργίας για  παιδιά  από  5-12  ετών από το  ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ στις  καλοκαιρινές δράσεις από 22/6 έως  30/6   στα  γραφεία  του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Δημοκρατίας 31  2ος  όροφος.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΣΤΗΝ 13η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.

Ο κος Καλαντζάκης, κατά την ομιλία του προς τους παρευρισκόμενους, τόνισε τα εξής: «Ο Δήμος Ιεράπετρας είναι ο μοναδικός ίσως Δήμος της Κρήτης ο οποίος επωφελήθηκε σε τόσο μεγάλο βαθμό από το Πρόγραμμα του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης είτε «τρέχοντας» ο ίδιος έργα είτε εκπονώντας και επικαιροποιώντας μελέτες και στηρίζοντας την προσπάθεια άλλων φορέων υλοποίησης που στο σύνολό τους ξεπερνούν τα 90.000.000€.