26 Ιουλίου, 2023

Πρόσκληση για κατεπείγουσα συνεδρίασης της Οικονομικής Επιτροπής στις 27/07/2023, ημέρα Πέμπτη και ώρα 10:00.

Σας προσκαλούμε στις 27/07/2023, ημέρα Πέμπτη και ώρα 10:00 σε κατεπείγουσα συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Νέο μεγάλο έργο- 1.070.000€ σε παρεμβάσεις για την οδική ασφάλεια στην οδό Εθνάρχου Μακαρίου και στον αστικό ιστό της πόλης της Ιεράπετρας.

Τη σύμβαση για τη βελτίωση και την αποκατάσταση της οδικής ασφάλειας στην πόλη της Ιεράπετρας, ύψους 600.000€.

Νέο έργο- ολοκληρωμένο δίκτυο 38 νέων κοινόχρηστων ηλεκτρικών ποδηλάτων στον Δήμο της Ιεράπετρας για πρώτη φορά στα χρονικά.

Τη σύμβαση με την προμηθεύτρια εταιρεία για την προμήθεια ηλεκτρικών ποδηλάτων προϋπολογισμού 309.926,84€ υπέγραψε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης.

Εκμίσθωσης δηµοτικής έκτασης για την τοποθέτηση καντίνας στη θέση του πρώην Τελωνείου Παχειάς Άμμου. ∆ΙΑΚΗΡΥΞΗ ∆ΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ∆ΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ