15 Μαρτίου, 2024

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου

Συνεδρίαση συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Καλαμαύκας

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση, στις 21 Μαρτίου 2024 ημέρα Πέμπτη   και ώρα 11:00 π.μ, στο γραφείο της Κοινότητας Καλαμαύκας.

Το αρχαίο θέατρο Ιεράπετρας επισκέφθηκαν  ο Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης, ο Αντιπεριφερειάρχης Λασιθίου Γιάννης Ανδρουλάκης και η προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων Λασιθίου Χρύσα Σοφιανού.

Το αρχαίο θέατρο Ιεράπετρας στη θέση Βιγλιά επισκέφθηκαν  ο Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης, ο Αντιπεριφερειάρχης Λασιθίου Γιάννης Ανδρουλάκης και η προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων Λασιθίου Χρύσα Σοφιανού.

«Γεραπετρίτικο Καρναβάλι» – Από σήμερα όλοι οι δρόμοι οδηγούν στην Ιεράπετρα που κινείται σε  αποκριάτικους  ρυθμούς.

Σήμερα Παρασκευή 15 Μαρτίου στις 19.00 μπροστά από το Δημαρχείο σας περιμένουμε στην έναρξη ενός μοναδικού καρναβαλικού τριημέρου με καντάδες, κρητική μουσική και παραδοσιακούς χορούς.