Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

theatro-1206ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας
Σάββατο 15 – Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016

[separator top=”20″ style=”dotted”]

Ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο οι αιτήσεις συμμετοχής στο 6ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας

Ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο οι αιτήσεις συμμετοχής  στο 6ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου που θα γίνει στην Ιεράπετρα 15-22 Οκτωβρίου 2016. Από κάθε γωνιά της Ελλάδας αλλά και το εξωτερικό, κατέφθασαν οι φάκελοι συμμετοχής. Είναι μεγάλη τιμή για μας και την πόλη μας.  Η καταληκτική ημερομηνία  για τις αιτήσεις έληξε στις 30 Ιουνίου.

Η Καλλιτεχνική Επιτροπή έχει παραλάβει ήδη τους φακέλους συμμετοχής όλων των ομάδων και ξεκίνησε το δύσκολο έργο της. Πρέπει να δει και να αξιολογήσει βάσει συγκεκριμένων κριτηρίων  την κάθε παράσταση, ώστε να επιλέξει τις ομάδες που θα παρουσιάσουν το έργο τους και θα διαγωνισθούν στο Φεστιβάλ. Υπολογίζουμε ότι τέλος Ιουλίου θα είναι έτοιμη η κατάταξη των επτά ομάδων που θα συμμετέχουν τελικά.

Για την Οργανωτική Επιτροπή

Ο Πρόεδρος