Συνάντηση της «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» με θέμα τις εκδηλώσεις του Καρναβαλιού 2019

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

ethnosimo-nomarxias

ΝΟΜΟΣ  ΛΑΣΙΘΙΟΥ
Ν.Π.Δ.Δ.  ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Δελτίο Τύπου

[dropcap]Π[/dropcap]ραγματοποιήθηκε συνάντηση μεταξύ του Προέδρου της «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» κ. Εμμανουήλ Γεωργαλάκη, του Προέδρου του Πολιτιστικού & Φυσιολατρικού Συλλόγου Ανατολής κ. Καρτσάκη Ιωάννη και της Προϊσταμένης του τμήματος Πολιτισμού του νομικού προσώπου κας Μπρά Ειρήνης με θέμα τις εκδηλώσεις του Καρναβαλιού 2019. Στο πλαίσιο αυτό συζητήθηκε η αναβίωση της «γιορτής της Φασολάδας» την Καθαρά Δευτέρα, όπως και η ένταξη ενός φυσιολατρικού αγώνα δρόμου, που θα αναδείξει περισσότερο τις ομορφιές της περιοχής.

georgalakis-karnabali

Η ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ χαιρετίζει τέτοιες κινήσεις, που αναδεικνύουν τον πλούτο του τόπου μας και θα είναι αρωγός στο εγχείρημα του Συλλόγου.

Ο Πρόεδρος της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Εμμανουήλ Γεωργαλάκης