Έκδοση συλλυπητηρίου Ψηφίσματος για τον θάνατο του ιατρού Κωνσταντίνου Γαροφαλάκη

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

Ομόφωνο Ψήφισμα του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας
Έκδοση συλλυπητηρίου Ψηφίσματος για τον θάνατο του ιατρού Κωνσταντίνου Γαροφαλάκη

[dropcap]Σ[/dropcap]την Ιεράπετρα, σήμερα, 24 Ιανουαρίου 2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:00, μετά το άγγελμα του θανάτου του ιατρού Κωνσταντίνου Γαροφαλάκη, συνήλθε το Δημοτικό Συμβούλιο σε έκτακτη συνεδρίαση, με θέμα:  Έκδοση συλλυπητηρίου Ψηφίσματος.

Στη συνεδρίαση αυτή o Πρόεδρος, αφού εξέφρασε τη βαθιά θλίψη του για τον πρόωρο θάνατο ενός συνεπούς αυτοδιοικητικού λειτουργού και ενός διακεκριμένου επιστήμονα, τόνισε ότι ο ιατρός Κωνσταντίνος Γαροφαλάκης διετέλεσε Δ/ντής της Χειρουργικής Κλινικής του Νοσοκομείου της Ιεράπετρας, προσφέροντας σημαντικές υπηρεσίες στον τομέα της δημόσιας υγείας. Επίσης, διετέλεσε δημοτικός σύμβουλος Ιεράπετρας σε τρεις δημοτικές περιόδους και συγκεκριμένα κατά τα έτη 1995-1998 (ως επικεφαλής δημοτικής παρατάξεως) και 1999-2002.

Κατά τη διετία,  1999-2000 διετέλεσε Αντιδήμαρχος Ιεράπετρας.

Ο Πρόεδρος, αναφέρθηκε ιδιαιτέρως στο ήθος του εκλιπόντος ως ανθρώπου, ως ιατρού, ως αυτοδιοικητικού στελέχους.

Μετά την εισήγηση του Προέδρου, το λόγο πήραν ο Δήμαρχος, δημοτικοί σύμβουλοι και η Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Καλαμαύκας, τόπου καταγωγής του εκλιπόντος, οι οποίοι αναφέρθηκαν στην προσωπικότητα, στην προσφορά και στο έργο του Κωνσταντίνου Γαροφαλάκη.

Το Δημοτικό Συμβούλιο, ύστερα από τα παραπάνω,

ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΟΜΟΦΩΝΑ

1. Να εκδοθεί συλλυπητήριο Ψήφισμα
  2. Να εκφραστούν εγγράφως συλλυπητήρια στην οικογένειά του
  3. Να συνοδεύσει αντιπροσωπεία  από μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου τη σορό του εκλιπόντος

Να επιδοθεί το παρόν Ψήφισμα στην οικογένειά του.

Ο Πρόεδρος                                                       Τα Μέλη

[separator top=”40″ style=”shadow”]