Διαγωνισμός, «Προμήθεια ειδών προστασίας για το εργατοτεχνικό προσωπικό του Δήμου έτους 2014»

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Συνάντηση με τους Διευθυντές  Γυμνασίων και Λυκείων του Δήμου είχε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας Εμμανουήλ Φραγκούλης παρουσία του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Νομού Λασιθίου Αθανάσιου Κατσαγκόλη. Κατά τη συνάντηση τέθηκαν προς συζήτηση  διαδικαστικά ζητήματα, αλλά και τα  προβλήματα  που αφορούν στις σχολικές μονάδες καθώς  και τα νέα δεδομένα μετά την  κατάργηση των Σχολικών […]

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Συνάντηση με την Πρόεδρο και Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Φιλανθρωπικού Συλλόγου Ιεράπετρας «Ο Ευαγγελισμός» είχε ο Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης παρουσία της Γενικής Γραμματέως του Δήμου Μαρίας Φραντζεσκάκη. Ο Δήμαρχος ενημερώθηκε για το σημαντικό έργο που επί σειρά ετών επιτελεί ο Σύλλογος, προάγοντας αρχές και αξίες όπως η αλληλεγγύη και η φιλανθρωπία. Μετά το πέρας της συνάντησης, ο Δήμαρχος, αφού ευχαρίστησε τον Φιλανθρωπικό Σύλλογο για την επίσκεψη, συνεχάρη τα μέλη του για το πολυσήμαντο έργο τους το οποίο επιτελούν με σεβασμό, αθόρυβα και διακριτικά, συμπαραστεκόμενα σε άπορες οικογένειες και βοηθώντας παιδιά να φοιτήσουν σε πανεπιστημιακές σχολές. Εξέφρασε την πρόθεση της δημοτικής αρχής να σταθεί δίπλα στο πολύπλευρο φιλανθρωπικό τους έργο και δεσμεύτηκε να εξετάσει το αίτημά τους για την εξεύρεση χώρου στέγασης.
 Σας προσκαλούμε στις 24/10/2024, ημέρα Πέμπτηκαι ώρα 11:30 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
Σας προσκαλούμε στις 23 Οκτωβρίου 2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 17:30 σε τακτική
Σας προσκαλούμε στις 22/10/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 09:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας

dimos-photomark-only-logoΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Τμήμα Προμηθειών
Aρ.πρωτ.: 12780 /26.08.2014 ΑΔΑ: ΩΨ3ΩΩΡ8-Τ29

[separator top=”20″ style=”dotted”]

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ Π Ε Ρ Ι Λ Η Π Τ Ι Κ Η   Δ Ι Α Κ Η Ρ Υ Ξ Η    Δ Η Μ Ο Π Ρ Α Σ Ι Α Σ

[dropcap]Ο[/dropcap] Δήμαρχος Ιεράπετρας  διακηρύσσει ότι εκτίθεται σύμφωνα με τις διατάξεις του ΕΚΠΟΤΑ (ΥΑ 11389/ΦΕΚ 185/ΤΒ/23-3-93) σε πρόχειρο διαγωνισμό, με κριτήριο κατακύρωσης την οικονομικότερη προσφορά, η «Προμήθεια ειδών προστασίας για το εργατοτεχνικό προσωπικό του Δήμου έτους 2014» προϋπολογισθείσας συνολικής δαπάνης 18.957,99 € (15.413,00€+3.544,99 € ΦΠΑ 23%).

Προσφορές γίνονται δεκτές στο Δημοτικό Κατάστημα Ιεράπετρας μέχρι και την 08.09.2014  από ώρα 11:00 πμ μέχρι 11:30 π.μ.

Στο διαγωνισμό για την υποβολή των προσφορών γίνονται δεκτοί φυσικά πρόσωπα γραμμένα στα οικεία μητρώα του άρθρου 7 του ΕΚΠΟΤΑ, συνεταιρισμοί και ενώσεις προμηθευτών.

Οι ανωτέρω υποβάλλουν μαζί με την προσφορά τους πιστοποιητικό περί εγγραφής στα μητρώα αυτά.

Εγγύηση συμμετοχής ορίζεται σε ποσοστό 2% επί του συνολικού προϋπολογισμού δηλαδή 379,15 € και κατατίθεται με γραμμάτιο του Ταμείου Παρ/κών και Δανείων ή εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τραπέζης, η οποία πρέπει να έχει ισχύ τουλάχιστον επί ένα μήνα μετά την λήξη του χρόνου της προσφοράς που ζητά η διακήρυξη.

Λεπτομέρειες των όρων διακήρυξης βρίσκονται στα Γραφεία του Δήμου και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερώνονται τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στο τηλέφωνο 2842340347 κα Παπαδάκη Μαρία ή 2842340354 κ. Φιλιππάκη Εμμανουήλ.

Ο Δήμαρχος ΙεράπετραςSIFIS-ANASTASAKIS-PORTRAIT

Σήφης Αναστασάκης