Εκδήλωση : «Οι αρχαιότητες της Ιεράπετρας και η ανάδειξη τους» – Σάββατο 9 Μαϊου 2015

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ.Δ/νση : Πλ.Κανουπάκη
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40300
FAX: 28420-23999
e-mail: press@ierapetra.gov.gr

[separator top=”10″ style=”dotted”]

Ιεράπετρα 29.04.2015 – επανάληψη 08.05.2015

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Οι αρχαιότητες της Ιεράπετρας  και η ανάδειξη τους βασικό θέμα της εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 9 Μαϊου στο δήμο Ιεράπετρας

[dropcap color=”” boxed=”no” boxed_radius=”8px” class=”” id=””]Ε[/dropcap]κδήλωση με θέμα την αξιοποίηση των αρχαιολογικών θησαυρών της Ιεράπετρας και την ευαισθητοποίηση για θέματα προστασίας και ανάδειξης τους διοργανώνεται το Σάββατο 9 Μαϊου 2015 στις 19:30 στην αίθουσα Μελίνα Μερκούρη από την  Επιτροπή Ανάδειξης Αρχαιοτήτων του δήμου Ιεράπετρας σε συνεργασία με την Επιτροπή Τουρισμού και τον Πολιτιστικό Σύλλογο Ανατολής.

Ομιλητές θα είναι ο κ. Ιωάννης Παπαδάτος, Επίκουρος Καθηγητής Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθώς και η κα. Χρύσα Σοφιανού, Αρχαιολόγος της Εφορείας Αρχαιοτήτων Λασιθίου. Το βασικό θέμα συζήτησης που θα αναπτυχθεί είναι «Οι αρχαιότητες της Ιεράπετρας  – ιδέες και προτάσεις για την ανάδειξή τους»

Η εκδήλωση είναι ανοικτή για το κοινό και η παρουσία μας κρίνεται σημαντική αφού αφορά ένα θέμα που έχει σχέση με το ιστορικό μας παρελθόν, το οποίο οφείλουμε να σεβαστούμε και να διαφυλάξουμε.

Γραφείο Τύπου

[separator top=”20″ style=”shadow”]