Ευχαριστήριο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας με χαρά σας ενημερώνει ότι οι ηλεκτρονικές αιτήσεις για εγγραφές και οι επανεγγραφές στους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς
Από το Γραφείο  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,
Το τουρνουά 3x3 Βasketball «Cretan Series» by choco BIG, ανοίγει αυλαία στην Ιεράπετρα με γκεστ σταρ τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη
Για παιδιά ηλικίας 5-12 στο χώρο της βιβλιοθήκης ''ΜΑΡΙΑ ΛΙΟΥΔΑΚΗ''.
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι από την Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου  πραγματοποιούνται εργασίες καθαρισμού

Ευχαριστήριο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας

ethnosimo-nomarxias

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας
Διεύθυνση:     Βαϊνιά Ιεράπετρας
Τ.Κ. – Πόλη:     72200- Ιεράπετρα
Τηλέφωνο:      2842089736, 6974908357
Fax:                   2842089736
E-mail:              sdelas@sch.gr

Ιεράπετρα,  15/01/2020
Αρ. Πρωτ : 6

ΘΕΜΑ:  ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Οι εκπαιδευτικοί και οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Ιεράπετρας ευχαριστούν θερμά τη Σχολή Οδηγών του κ. Βαλάντη Πιτροπάκη, τον ίδιο και τους συνεργάτες του, για την ενημέρωση που πραγματοποίησαν στο σχολείο μας στις 14/1/20 σχετικά με θέματα οδικής ασφάλειας και κυκλοφοριακής αγωγής καθώς και πληροφορίες σχετικές με απόκτηση και ανανέωση διπλωμάτων οδήγησης.  Την ενημέρωση παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές και ακολούθησε συζήτηση για τα θέματα αυτά.

sde

Από το Σ.Δ.Ε. Ιεράπετρας