Ευχαριστήριο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας για την θεατρική τους παράσταση στα Κύρβεια

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

ethnosimo-nomarxias

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας
Διεύθυνση:     Βαϊνιά Ιεράπετρας
Τ.Κ. – Πόλη:     72200- Ιεράπετρα
Τηλέφωνο:      2842089736, 6974908357
Fax:                   2842089736
E-mail:              sdelas@sch.gr

Ιεράπετρα,  02/09/2019
Αρ. Πρωτ : 202

ΘΕΜΑ:  ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

[dropcap]Ο[/dropcap]ι εκπαιδευτικοί και οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Ιεράπετρας ευχαριστούν θερμά το Δήμο Ιεράπετρας και την ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α για την πολύτιμη στήριξή τους, καθώς και όλους όσους βοήθησαν να παιχθεί στα ΚΥΡΒΕΙΑ η θεατρική παράσταση  «γιατροπορέματα» στις 27/8/2019 στο 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας. Η εν λόγω παράσταση είχε προετοιμαστεί και παρουσιαστεί από τους εκπαιδευόμενους του σχολείου μας και στην φετινή γιορτή αποφοίτησης τον Ιουνίου του 2019.

foto-kyrveia

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας στις 10 Μαΐου επισκέφτηκε την έκθεση AGROEXPO που έλαβε χώρα στην πόλη της Ιεράπετρας από 9 ως 12 Μαΐου.

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Άρια Βασιλάκη και την εταιρία Cretagro καθώς και το Φυτώρια Βαρελάκη για την ευγενική χορηγία τους σε προσκλήσεις ώστε όλοι εκπαιδευόμενοι να μπορέσουν να επισκεφτούν την έκθεση δωρεάν.

Οι εκπαιδευόμενοι επισκέφτηκαν διάφορα περίπτερα και συνομίλησαν με εκθέτες όπου ενημερώθηκαν για διάφορα είδη του αγροτικού τομέα.

Από το Σ.Δ.Ε. Ιεράπετρας
Η  Διευθύντρια