Ημερίδα : Οικονομικά κίνητρα και προβλεπόμενα προγράμματα για τη στήριξη της επιχειρηματικότητας. Προγράμματα απασχόλησης για Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

troxos

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Λασιθίου και η  Αναπτυξιακή Σύμπραξη: «Ο Τροχός », στο πλαίσιο της Δράσης:

«Δικτύωση», του Προγράμματος: «Συν- Eργασίες», σας προσκαλούν σε ημερίδα με θέμα:

«Οικονομικά κίνητρα και προβλεπόμενα προγράμματα για τη στήριξη της επιχειρηματικότητας.

Προγράμματα απασχόλησης για Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες »

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στον Άγιο Νικόλαο την  Τετάρτη 6 Μαΐου 2015

και ώρα από 19:00 έως 21:15 στην αίθουσα συνελεύσεων του Εργατοϋπαλληλικού  Κέντρου Λασιθίου (Λευκών Ορέων 3)

Με τιμή

Ο Πρόεδρος του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Λασιθίου Εμμανουήλ Πεπόνης
Η Πρόεδρος της Α.Σ. «Ο Τροχός»  Αικατερίνη Γουλιέλμου

[separator top=”20″ style=”shadow”]

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ:

« ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ»

Τετάρτη 6 Μαΐου 2015 | Άγιος Νικόλαος, Αίθουσα Συνελεύσεων Εργατoϋπαλληλικού Κέντρου Λασιθίου. (Λευκών Ορέων 3)

19:00: Προσέλευση-εγγραφές

19:30: Χαιρετισμοί

19:45: Θέμα: Οικονομικά κίνητρα και προβλεπόμενα προγράμματα για τη στήριξη της Επιχειρηματικότητας

Εισηγητής: Μανώλης Κολετζάκης, στέλεχος της Εταιρείας Αναπτυξιακών Μελετών  (ΕΤΑΜ Α.Ε.)

20:05: Θέμα: Προγράμματα απασχόλησης ανέργων του ΟΑΕΔ.

Εισηγήτρια: Λεμπιδάκη Ζαχαρένια, υπάλληλος ΟΑΕΔ Αγίου Νικολάου.

20:25: Θέμα: Επιχειρηματικές ιδέες στον τουριστικό τομέα στην περιοχή Αγίου Νικολάου.

Εισηγητής: Πελεκανάκης Γεώργιος, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας  Διευθυντών Ξενοδοχείων.

20:45: Ερωτήσεις –Συζήτηση.

21:15: Λήξη ημερίδας