Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Πέμπτη, 29 Μαρτίου 2017

Let’s do it Greece!

[dropcap]Σ[/dropcap]τα πλαίσια κορύφωσης των δράσεων Let’s do it Greece”, που πραγματοποιούνται αυτή την εβδομάδα από το Ν. Π. Δ. Δ. «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή 02 Απριλίου 2017 σε συνεργασία με εθελοντικές ομάδες του Δήμου μας και πιο συγκεκριμένα: Κ. Π. Ε. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ – ΝΕΑΠΟΛΗΣ, Επιτροπή Ανάδειξης Αρχαιοτήτων του Δήμου Ιεράπετρας, Σύλλογος Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες, Σώμα Ελλήνων Προσκόπων, Νέος Πολιτιστικός Σύλλογος Ιεράπετρας, μη κερδοσκοπικού συλλόγου «Crete For Life – Η Κρήτη δίνει Ζωή», ,Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Κάτω Χωριού Ιεράπετρας, ΕΠΑΛ ( Τμήμα A2 ), Γ. Ε. Ι. και Σύλλογος Φίλων Ποδηλάτου. Θα πραγματοποιηθεί πλήθος δράσεων με σκοπό τόσο την ενίσχυση του εθελοντισμού όσο και της συνεργασίας.

Θα υπάρξει συντονισμός του Ν. Π. Δ. Δ. «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»  ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, με τους παραπάνω φορείς σε πανελλήνιο επίπεδο πραγματοποιώντας οργανωμένες εθελοντικές δράσεις καθαρισμού, εξωραϊσμού και αισθητικής αναβάθμισης.

Πιο συγκεκριμένα έχουν προγραμματιστεί για εκείνη την ημέρα τρείς δράσεις, στις οποίες μπορούμε όλοι μαζί να συμμετάσχουμε. Ακολουθούν τα σημεία δράσεων:

• Παλιά πόλη Ιεράπετρας “ΚΑΤΩ ΜΕΡΑ”.
    • σημείο συνάντησης: πλατεία “Αφέντη Χριστού”.
    • ώρα εκκίνησης: 10.00 π. μ.
    • Συμμετέχουν:
      • Ν. Π. Δ. Δ. «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ.
      • Κ. Π. Ε. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ – ΝΕΑΠΟΛΗΣ.
      • Επιτροπή Ανάδειξης Αρχαιοτήτων Δήμου Ιεράπετρας.
      • Σώμα Ελλήνων Προσκόπων.
      • Νέος Πολιτιστικός Σύλλογος Ιεράπετρας.
      • «Crete For Life – Η Κρήτη δίνει Ζωή» σύλλογος μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.
      • Γ. Ε. Ι.
    • Υδροβιότοπος Μπραμιανών (Φράγμα).
      • σημείο συνάντησης: “σπιτάκι”  Μπραμιανά
      • ώρα εκκίνησης: 10.00 π. μ.
      • Συμμετέχουν:
        • Ν. Π. Δ. Δ. «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ.
        • ΕΠΑΛ ( Τμήμα A2 ).
        • Σύλλογος Φίλων Ποδήλατου.
      • Κάτω Χωριό Ιεράπετρας.
        • σημείο συνάντησης: Δημοτικό Σχολείο Κάτω Χωριoύ.
        • ώρα εκκίνησης: 9.30 π. μ.
        • Συμμετέχουν:
          • Ν. Π. Δ. Δ.  “ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ”  ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ.
          • Κ. Π. Ε. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ – ΝΕΑΠΟΛΗΣ.
          • Σύλλογος Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες.
          • Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Κάτω Χωριού Ιεράπετρας.

Η πρόσκληση συμμετοχής είναι ανοιχτή για όσους επιθυμούν να βελτιώσουν το χώρο διαβίωσης τους.