Επίσκεψη του Δημάρχου Ιεράπετρας στη νέα δοκιμαστική γεώτρηση της Τ.Κ. Καβουσίου

Ο Δήμος Ιεράπετρας με χαρά σας ενημερώνει ότι οι ηλεκτρονικές αιτήσεις για εγγραφές και οι επανεγγραφές στους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς
Από το Γραφείο  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,
Το τουρνουά 3x3 Βasketball «Cretan Series» by choco BIG, ανοίγει αυλαία στην Ιεράπετρα με γκεστ σταρ τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη
Για παιδιά ηλικίας 5-12 στο χώρο της βιβλιοθήκης ''ΜΑΡΙΑ ΛΙΟΥΔΑΚΗ''.
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι από την Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου  πραγματοποιούνται εργασίες καθαρισμού

Ιεράπετρα 16.07.2019

Δελτίο Τύπου

[dropcap]Τ[/dropcap]ην Τ.Κ. Καβουσίου επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης προκειμένου να ενημερωθεί σχετικά με τις εργασίες για την ανόρυξη δοκιμαστικής γεώτρησης στην περιοχή.

Όπως δήλωσε ο κ. Καλαντζάκης:

«Υλοποιούμε ένα έργο μεγάλης σπουδαιότητας καθώς η νέα γεώτρηση, θα δώσει οριστική λύση στην επάρκεια του νερού ύδρευσης στην περιοχή του Καβουσίου.

gewtrhsh-tk-kavousiou (1)

Ευχαριστώ τους επιβλέποντες γεωλόγους της περιφέρειας Κρήτης κ. Μαρίνο Κριτσωτάκη και κ. Χαράλαμπο Βαρδάκη και την Περιφέρεια Κρήτης για τη άψογη συνεργασία.

Ακολουθεί η αξιοποίηση της συγκεκριμένης γεώτρησης καθώς και η ανόρυξη της γεώτρησης στην Τ.Κ. Ανατολής.

Οι δύο αυτές  αναγκαίες γεωτρήσεις πρόκειται να καλύψουν πάγιες υδρευτικές ανάγκες δίνοντας οριστική λύση σε χρόνια προβλήματα.»

Γραφείο Τύπου
Δήμου Ιεράπετρας