Ορθή χρήση διάφορων θερμαντικών μέσων και εορταστικού εξοπλισμού

Ο Δήμος Ιεράπετρας με χαρά σας ενημερώνει ότι οι ηλεκτρονικές αιτήσεις για εγγραφές και οι επανεγγραφές στους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς
Από το Γραφείο  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,
Το τουρνουά 3x3 Βasketball «Cretan Series» by choco BIG, ανοίγει αυλαία στην Ιεράπετρα με γκεστ σταρ τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη
Για παιδιά ηλικίας 5-12 στο χώρο της βιβλιοθήκης ''ΜΑΡΙΑ ΛΙΟΥΔΑΚΗ''.
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι από την Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου  πραγματοποιούνται εργασίες καθαρισμού

Ορθή χρήση διάφορων θερμαντικών μέσων και εορταστικού εξοπλισμού

Το τμήμα Περιβάλλοντος και Πολιτικής Προστασίας του Δήμου ενημερώνει ότι:
Στα πλαίσια της κοινής δράσης της  Γ.Γ.Π.Π  και του Π.Σ  έγινε εκστρατεία ενημέρωσης σχετικά με οδηγίες προστασίας προς αποφυγή εκδήλωσης πυρκαγιών από θερμαντικά μέσα και χριστουγεννιάτικα είδη. Για τον σκοπό αυτό δημιουργήθηκαν δύο ψηφιακές αφίσες και ένα ενημερωτικό φυλλάδιο με σχετικές οδηγίες για την καλύτερη προετοιμασία όλων και ιδιαίτερα των ηλικιωμένων ατόμων, ενόψει μάλιστα και της εορταστικής περιόδου των Χριστουγέννων.

prostasia-xristougenna

asfalhs-thermansh
odhgies-asfalhs-thermansh-1
odhgies-asfalhs-thermansh-2

Καλές γιορτές …με θαλπωρή  και ασφάλεια !!!

Για περισσότερες πληροφορίες και για να κατεβάσετε τις αφίσες μεταβείτε στο επίσημο site της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας.