Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Ιεράπετρα 23.12.2016

Τροποποίηση του προγράμματος αποκομιδής απορριμμάτων εν όψει των Χριστουγέννων

[dropcap]Α[/dropcap]πό την Υπηρεσία Καθαριότητας & Ανακύκλωσης του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων θα υπάρξουν τροποποιήσεις στο πρόγραμμα αποκομιδής απορριμμάτων.

Συγκεκριμένα ανήμερα των Χριστουγέννων δεν θα πραγματοποιηθεί αποκομιδή απορριμμάτων στην πόλη της Ιεράπετρας αλλά και στις Τοπικές Κοινότητες, ενώ τη Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί αποκομιδή μόνο στο αστικό κέντρο της Ιεράπετρας.

Προκειμένου να μη δημιουργηθούν προβλήματα και να διατηρηθεί το κέντρο και οι συνοικίες της πόλης καθαρές, παρακαλούνται οι πολίτες να επιδείξουν αυξημένη υπευθυνότητα, απορρίπτοντας στους κάδους μόνο αντικείμενα που δεν μπορούν να αποθηκεύσουν προσωρινά στις οικίες τους.

Η Υπηρεσία Καθαριότητας & Ανακύκλωσης του Δήμου Ιεράπετρας ευχαριστεί εκ των προτέρων τους δημότες για την κατανόηση και τη βοήθειά τους για τη διατήρηση της πόλης μας καθαρής και εύχεται σε όλους Καλές Γιορτές και Χρόνια Πολλά.

Γραφείο Τύπου

Δήμου Ιεράπετρας