Πρόσκληση κατάθεσης προσφοράς για το έργο : « Συντήρηση – αποκατάσταση οδών Δ.Ε. Μακρύ Γιαλού»

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Ιεράπετρα   :  26/08/2015
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ Αριθ. Πρωτ.:  10691
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ

Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31
Τ.Κ. : 72200
Πληροφορίες: Φ. Ατζαράκη
Τηλ. :  2842340345

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση για την κατάθεση προσφοράς για την εκτέλεση  του έργου : « Συντήρηση –  αποκατάσταση οδών Δ.Ε.. Μακρύ Γιαλού (Προμήθεια υλικών)».

Μετά από  τον ανοιχτό  διαγωνισμό που διεξήχθη  στις 12 Μαΐου  2014, για την εκτέλεση του έργου  «Συντήρηση –  αποκατάσταση οδών Δ.Ε.  Μακρύ Γιαλού» (Προμήθεια  υλικών)  ο οποίος απέβη άγονος , όσον αφορά στην προμήθεια του υλικού : σκυρόδεμα C12/15 , συνολικού προϋπολογισμού 9.840,00 € (συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%) και έπειτα από τον επαναληπτικό διαγωνισμό στις 26 Ιουνίου 2014, ο οποίος  επίσης απέβη άγονος , ο Δήμος Ιεράπετρας , προτίθεται να προχωρήσει  στη διαδικασία της ανάθεσης προμήθειας του υλικού , με διαπραγμάτευση – απευθείας ανάθεση από το Δημοτικό Συμβούλιο.

Η διαδικασία της διαπραγμάτευσης θα διεξαχθεί στις  08/09/2015, ημέρα Τρίτη και  ώρα 11:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών ) στο  Δημαρχείο Ιεράπετρας , ενώπιον της αρμόδιας Επιτροπής Διαγωνισμού (Επιτροπή ΕΚΠΟΤΑ). Προσφορές μπορούν να κατατεθούν και ταχυδρομικά μέχρι την προηγούμενη εργάσιμη ημέρα.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται για πληροφορίες και λοιπά σχετικά στο Τμήμα Προμηθειών του Δήμου Ιεράπετρας (αρμόδια  υπάλληλος Φωτεινή Ατζαράκη  τηλέφωνο επικοινωνίας  28423-40345) .

Η Αναπληρώτρια Προϊσταμένη  Διεύθυνσης
Οικονομικών Υπηρεσιών