Ierapetra V2 : Συγκεντρώθηκε το ποσό για το ρολόι της Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.
Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν

Ierapetra V2 : Συγκεντρώθηκε το ποσό για το ρολόι της Ιεράπετρας

v2b

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

[dropcap]Μ[/dropcap]ε επιτυχία κατάφερε η εθελοντική ομάδα Ierapetra V2 να συγκεντρώσει το ποσό των 3800 ευρώ που χρειαζόταν για την αγορά ρολογιού, στο ”Καμπαναριό” των ψαράδων, της ενορίας Αφέντη Χριστού Ιεράπετρας !

Εκατοντάδες πολίτες στήριξαν την καμπάνια της ομάδας, η οποία τους καλωσόρισε με ζεστούς μεζέδες και κέρασμα, σε ένα θετικό περιβάλλον που κυριάρχησε ο χορός το τραγούδι, και οι μαντινάδες του Γιώργου Ξυλούρη !

Συνολικά 10 ώρες ασταμάτητου γλεντιού, οδήγησαν στην συγκέντρωση του ποσού, την ίδια ώρα που οι θαμώνες παρακολουθούσαν λεπτό προς λεπτό μέσω προβολής, την καταμέτρηση των χρημάτων !

Λίγο μετά τις 22:00 το βράδυ, συγκεντρώθηκε το ποσό, κάνοντας την ομάδα να ξεσπάσει σε πανηγυρισμούς !

Στην εκδήλωση συμμετείχαν και οι Σάββας Σκουλούσης, Κονδυλάκης Λευτέρης, Δρακάκης Γιώργος και Γιάννης Πετράκης που διασκέδασαν εξίσου δυναμικά τον κόσμο.

Πλέον μένει η παραγγελία του Ρολογιού και η εγκατάσταση του !

Psarogiorgis-ierapetra

[separator top=”40″ style=”shadow”]Παράρτημα πληροφοριών & υπερσυνδέσεων