Συνεδρίαση της Επιτροπής Κυκλοφοριακών Ρυθμίσεων του Δήμου Ιεράπετρας στις 19.06.2015

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                              Ιεράπετρα  16 /06/2015

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                                         Αριθ.Πρωτ.: 7402

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΩΝ  ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ

Προς

Τα μέλη της Επιτροπής

Ταχ.Δ/νση: Πλ.Κανουπάκη

Ταχ.Κώδικας: 72 200

Πληροφορίες: Χρυσάνθη Ράντου

Τηλέφωνο:2842-340370

Κοινοποίηση:

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Σας καλούμε σε συνεδρίαση την Παρασκευή  19 Ιουνίου  και ώρα 13.30 μ.μ   στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου  της πόλης μας.

Θέματα:

1. Ενημέρωση για τους ενδιαφερομένους θέσεων στάσεων ΑΜΕΑ .
  2. Δημιουργία θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στο Δ.Δ Μακρύ Γιαλό της Τ.Κ.  Αγίου Στεφάνου.
  1. Τοποθέτηση σαμαριών και μιας απαγορευτικής μπάρας στην Τ.Κ. Μύρτος   του Δήμο Ιεράπετρας .
  2. Σηματοδότηση παραλίας: Να τοποθετηθούν ταμπέλες μονοδρόμησης- απαγόρευσης στάθμευσης κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, στην παραλία της Τ.Κ.Παχειάς Άμμου.
  3. α.Μονοδρόμηση δρόμου εντός του οικισμού “Κουτσουνάρι” στην Τ.Κ.Αγίου Ιωάννη

β. Άνοιγμα κοινοχρήστου  χωμάτινου δρόμου στην θέση “Μεγάλη Παραλία” έμπροσθεν του ξενοδοχείου “Αlmyra Hotel”.

1. Η εκ περιτροπής πεζοδρόμηση (απαγόρευση κυκλοφορίας) στην οδό Κύρβας.
  2. Απαγόρευση στάθμευσης κατά μήκος του τελικού τμήματος της οδού Πορφυρογέννη εντός του σχεδίου Δήμο Ιεράπετρας .
  3. Παραχώρηση θέσεων στάσεων τροφοδοσίας στα ξενοδοχεία στο Δήμο Ιεράπετρας  της Μαρίας & Εμμανουέλλα Αγιαννιωτάκη Ο.Ε.   :

α)ERSI HOTEL  στην πλατεία Ελευθερίας

β)Coral Aps (ενοικιαζόμενα διαμερίσματα στην οδό Παπαμαστοράκη 5 εντός σχεδίου Δήμο Ιεράπετρας

1. Ευπρεπισμός Δήμου Ιεράπετρας.

10.Κυκλοφοριακά προβλήματα.

1. 11. Αλλαγή κατεύθυνσης στην οδό Ιωάννου Τσαντιράκη .
  2. Μίσθωση κοινοχρήστων χώρων σε κόμβους .

13.Τοποθέτηση σημάτων και κατόπτρου στον αγροτικό δρόμο (εκτός σχεδίου) στην θέση “Περιστεράς”   του Δήμο Ιεράπετρας .

1. Έγκριση αιτήσεων για την τοποθέτηση κατόπτρων .

Ο Πρόεδρος

Π. Μαστοράκης