Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Το ΚΑΠΗ του Δήμου  Ιεράπετρας σας προσκαλεί στην έκθεση χειροτεχνίας που θα γίνει στο Στέκι Νεολαίας. Η έκθεση θα είναι ανοικτή από τις 10/05/24 έως τις 14/ 05/24 και ώρες 9:00 με 13:00 και 18:00 με 20:00. Στην έκθεση τα μέλη του ΚΑΠΗ θα παρουσιάσουν  έργα αγιογραφίας που δημιούργησαν με […]

Τον  ευρωβουλευτή Μανώλη Κεφαλογιάννη και εκ νέου υποψήφιο
Με τον ευρωβουλευτή της Ν.Δ.  Στέλιο Κυμπουρόπουλο και ξανά  υποψήφιο,
Tο Ενετικό Φρούριο «Καλέ» επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας
Την πρόθεσή τους να συνεργαστούν για την ανάδειξη της περιοχής του Καβουσίου εξέφρασαν σε συνάντηση που

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αστροπεκάκη Κων/νο

Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Πετρά  Αντώνιο

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 09/05/2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:

1

Τροποποίηση προϋπολογισμού Δήμου Ιεράπετρας οικονομικού έτους 2023 (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)

2  Αποδοχή δωρεάς της Χρυσούλας Φωνιαδάκη ποσού 500,00 ευρώ εις μνήμην της   Λένας Φωνιαδάκη για τις ανάγκες του κλειστού γυμναστηρίου Μάρκος Φωνιαδάκης.  (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
3 Έγκριση τεχνικής έκθεσης και καθορισμός του τρόπου εκτέλεσης της εργασίας  με τίτλο «ΔΑΠΑΝΗ ΕΝΑΠΟΘΕΣΗΣ ΒΙΟΑΠΟΙΚΟΔΟΜΗΣΙΜΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ (ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΣ ΚΗΠΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΚΩΝ)» για το έτος 2023 (Εισηγήτρια: Μαρία Ρουμελιωτάκη).
4 Έγκριση μετακίνησης οχήματος ΚΗΙ – 8709 Δήμου Ιεράπετρας εκτός ορίων Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου για εργασίες επισκευής φρένων. (Εισηγήτρια: Μαρία Ρουμελιωτάκη).
5 «Εξειδίκευση  πίστωση σε βάρος του Κ.Α. :02.00.6073 με τίτλο  «Δαπάνες επιμόρφωσης προσωπικού και συμμετοχής σε συνέδρια και σεμινάρια», συνολικού ποσού 500,00€».(Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
6 Έγκριση Πρακτικού ελέγχου Δικαιολογητικών Κατακύρωσης του Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού με Σ.Α. 182127 «Ανοιχτό Κέντρο Εμπορίου» Υποέργο 3, Τμήμα Γ «Προμήθεια Ενημερωτικών Πινακίδων LED»(Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Θεοδόσιος Καλαντζάκης