16 Δεκεμβρίου, 2013

Καταγραφή ευπαθών ομάδων πληθυσμού για επανασύνδεση ηλεκτρικού ρεύματος

Το Γραφείο Κοινωνικής Πολιτικής και Ισότητας των δύο Φύλλων του Δήμου Ιεράπερας ενημερώνει τους δημότες ότι έχει αρχίσει από σήμερα η καταγραφή όσων έχει γίνει διακοπή ρεύματος και ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες πληθυσμού.

Συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 17-12-2013

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 17-12-2013, ημέρα Tρίτη ώρα 10:00 στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου . Πίνακας των τριών (03) θεμάτων για συζήτηση.

Ανακοίνωση της Διεύθυνσης Οικονομικών Υπηρεσιών για διεξαγωγή κλήρωσης μελών επιτροπής 17/12/2013

Η Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών την Τρίτη 17/12/2013, ώρα 10:00 π.μ. θα διεξάγει κλήρωση για την ανάδειξη των τακτικών και αναπληρωματικών μελών, που θα συγκροτήσουν την Επιτροπή Παραλαβής διαφόρων προμηθειών (πίνακες)

Ierapetra V2 : Συγκεντρώθηκε το ποσό για το ρολόι της Ιεράπετρας

Με επιτυχία κατάφερε η εθελοντική ομάδα Ierapetra V2 να συγκεντρώσει το ποσό των 3800 ευρώ που χρειαζόταν για την αγορά ρολογιού, στο ''Καμπαναριό'' των ψαράδων, της ενορίας Αφέντη Χριστού Ιεράπετρας ! Εκατοντάδες πολίτες στήριξαν την καμπάνια της ομάδας.