28 Μαΐου, 2014

Παιδιά από τη Στέγη Ατόμων «Μετάβασις» επισκέφθηκαν το Δημαρχείο

Παιδιά από τη Στέγη Ατόμων με νοητική στέρηση της εταιρείας «Μετάβασις» επισκέφθηκαν σήμερα στο Δημαρχείο Ιεράπετρας, το Δήμαρχο κ. Σήφη Αναστασάκη. Ο Δήμαρχος μίλησε με τα παιδιά για τα ενδιαφέροντα και τις απορίες που είχαν.

Ευχές του Δημάρχου Ιεράπετρας στους μαθητές για τις Πανελλαδικές εξετάσεις

«....Εύχομαι από καρδιάς, σε κάθε μία μαθήτρια και κάθε έναν μαθητή ξεχωριστά, καλή δύναμη και καλή επιτυχία στις Πανελλαδικές εξετάσεις. Είναι μια δύσκολη διαδικασία που απαιτεί πρώτα απ' όλα ψυχραιμία και στη συνέχεια πίστη, αισιοδοξία και αυτοπεποίθηση...»

«Γιορτή του Μετανάστη» την Κυριακή 1 Ιουνίου και ώρα 18:30 αίθουσα «Μαρία Λιουδάκη»

Tο πρόγραμμα «Εκπαίδευση των μεταναστών στην ελληνική γλώσσα, την ελληνική ιστορία και τον ελληνικό πολιτισμό – ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΠ7» σε συνεργασία με την «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. Ιεράπετρας» οργανώνει την «Γιορτή του Μετανάστη» την Κυριακή 1 Ιουνίου και ώρα 18:30

Απολογισμός προσφορών εκδήλωσης ΕΠΑΛ Ιεράπετρας «Ο γέρων Παΐσιος και οι νέοι»

Δελτίο Τύπου, απολογισμός και ευχαριστίες από το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας για τα είδη που προσφέρθηκαν κατά την την εκδήλωση του ΕΠΑΛ Ιεράπετρας με θέμα «Ο γέρων Παΐσιος και οι νέοι» (Σάββατο 24 Μαΐου)

Διαγωνισμός : «Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών του Δήμου Ιεράπετρας και των Ν.Π.Δ.Δ.»

Πρόσκληση για προσφορές «Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών του Δήμου Ιεράπετρας και των Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙ.ΤΙΑ Ιεράπετρας, Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το έτος 2014».