14 Ιανουαρίου, 2015

Τοποθέτηση του Προέδρου Δημοτικού Συμβουλίου στις αντιδράσεις των «Πολιτών εν δράσει» για τις Μονάδες Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας από Βιομάζα

«... Από την πλευρά μας ως δημοτική αρχή δεσμευόμαστε ότι θα προχωρήσουμε όλες τις απαιτούμενες ενέργειες προκειμένου ο δήμος Ιεράπετρας να αποκτήσει τη δική του μονάδα επεξεργασίας φυτικών υπολειμμάτων, την οποία έπρεπε ...»

Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας Δήμου Ιεράπετρας στις 22.01.2015

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας του Δήμου Ιεράπετρας στις 22.01.2015, ημέρα Πέμπτη και ώρα 12.30. Θέμα : Μεταβολές σχολικών μονάδων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης

Συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 22.01.2015

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ιεράπετρας στις 22 του μηνός Ιανουαρίου έτους 2015 ημέρα Πέμπτη και ώρα 13.30 μ.μ. Πίνακας οκτώ (08) θεμάτων της ημερήσιας διάταξης.

Η τοποθέτηση του Αντιδημάρχου Τεχνικής Υπηρεσία για την κοπή δένδρων στην πόλη της Ιεράπετρας

«..Στο πλαίσιο αυτό ως υπηρεσία ήδη το τρέχον διάστημα μελετούμε και σχεδιάζουμε την υλοποίηση παρεμβάσεων αστικού πρασίνου σε πολλά σημεία τόσο της Ιεράπετρας όσο και των Τοπικών Κοινοτήτων με απώτερο σκοπό την ενίσχυση...»

Ευχαριστήριο για την πραγματοποίηση των Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων του Δήμου Ιεράπετρας

O Δήμος Ιεράπετρας και η ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α ευχαριστούν θερμά όλους όσους συνέβαλαν για την πραγματοποίηση των φετινών Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων, καθώς και όλο τον κόσμο που ανταποκρίθηκε και τίμησε...