2 Απριλίου, 2015

Ανακοίνωση – Υπενθύμιση : Ο χώρος προσωρινής εναπόθεσης φυτικών υπολειμμάτων είναι κλειστός κάθε Πέμπτη και Κυριακή

Η Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Ιεράπετρας υπενθυμίζει ότι ο χώρος προσωρινής εναπόθεσης φυτικών υπολειμμάτων είναι κλειστός κάθε Πέμπτη και Κυριακή, ενώ τις υπόλοιπες ημέρες λειτουργεί από τις 8:00 πμ έως και τις 15:30.

Συνεδρίαση Δ.Σ του Ν.Π.Δ.Δ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α» Ιεράπετρας στις 06.04.2015

Πρόσκληση για συνεδρίαση του Δ.Σ. του Ν.Π.Δ.Δ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α» Ιεράπετρας στις 06 Απριλίου του 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:30, στα γραφεία του Ν.Π.Δ.Δ. Πίνακας των οκτών (08) θεμάτων προς συζήτηση.

Δημόσια Διαβούλευση : Στρατηγικός Σχεδιασμός Δήμου Ιεράπετρας 2014-2019

Σε δημόσια διαβούλευση τίθεται ο Στρατηγικός Σχεδιασμός του Δήμου Ιεράπετρας για την περίοδο 2014 – 2019. Οι πολίτες μπορούν να υποβάλλουν τις προτάσεις μέχρι και την Παρασκευή 17 Απριλίου 2015.

Eνημερωτικό δελτίο για τον επιβλαβή οργανισμό Xylella fastidiosa

Ενημερωτικό δελτίο της Δ/νσης Αγροτικής Οικονομίας & Κτηνιατρικής Δράμας για τον επιβλαβή οργανισμό Xylella fastidiosa (Το Xylella fastidiosa είναι ένα αρνητικό κατά Gram, αερόβιο βακτήριο που αναπτύσσεται στα ξυλώδη αγγεία των φυτών ξενιστών του )

Η επιστολή του Δήμαρχου Ιεράπετρας στον Υπουργό Παιδείας με θέμα τη λειτουργία του παραρτήματος του ΤΕΙ στην Ιεράπετρα

Επιστολή απέστειλε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θ. Καλαντζάκης στον Υπουργό Παιδείας, κ. Α. Μπαλτά με θέμα την λειτουργία του Τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης του ΤΕΙ Κρήτης στην Ιεράπετρα

Πρόσληψη 31 υδρονομέων στην Δ.Ε Ιεράπετρας και στην Δ.Ε Μακρύ Γιαλού

O Δήμος Ιεράπετρας πρόκειται να προσλάβει (31) τριάντα ένα υδρονομείς για τη Δημοτική Ενότητα Ιεράπετρας και την Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού διάρκειας εννέα μηνών, για την αρδευτική περίοδο από 01/04/2015 έως και 31/12/2015

Ομάδα Ιατρών του Πανεπιστημίου Ορέων σε Τοπικές Κοινότητες του δήμου Ιεράπετρας

Ιατροί από την αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία «Πανεπιστήμιο Ορεών» που ξεκίνησε από μια πρωτοβουλία του Πανεπιστημίου Κρήτης πρόκειται να επισκεφτούν την Παρασκευή 3 Απριλίου Τοπικές Κοινότητες του Δήμου Ιεράπετρας προκειμένου να πραγματοποιήσουν εξετάσεις και...

Η ανάδειξη του αρχαιολογικού πλούτου στόχος της Επιτροπής Αρχαιοτήτων του Δήμου Ιεράπετρας

Συνεδρίασε τη Δευτέρα 30 Μαρτίου η Επιτροπή Ανάδειξης Αρχαιοτήτων του Δήμου Ιεράπετρας. Αφού συγκροτήθηκε σε σώμα, ορίστηκε ο πρόεδρος της Επιτροπής και ακολούθησε συζήτηση παρουσία και του δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδοσίου Καλαντζάκη για το ρόλο και τους στόχους της

Ευχαριστήριο για την παροχή φρούτων και λαχανικών για την υλοποίηση του προγράμματος «Κοινωνικό Σχολείο»

Ευχαριστήριο από το ο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας για την παροχή φρούτων και λαχανικών για την υλοποίηση του προγράμματος «Κοινωνικό Σχολείο» που έλαβε χώρα στον 1ο Νηπιαγωγείο Ιεράπετρας.