8 Μαΐου, 2015

Ανακοίνωση για διεξαγωγή κλήρωσης μελών επιτροπών στις 12.05.2015

Την 12η Μαϊου 2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 9:00 π.μ. θα γίνει κλήρωση για την ανάδειξη των τακτικών και αναπληρωματικών μελών Επιτροπών αξιολόγησης προσφορών για την εργασία-υπηρεσία «Καθαρισμός νήσου Χρυσής (τουριστικής περιόδου)».

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 13.05.2015

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας την 13 Μαΐου έτους 2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9:00 πμ . Πίνακας έξι (06) θεμάτων της ημερήσιας διάταξης.

Μαθητές και Δάσκαλοι του 3ου Δημοτικού Σχολείου βραβεύτηκαν από το Δήμαρχο Ιεράπετρας

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης βράβευσε μαθητές και εκπαιδευτικούς του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ιεράπετρας για 1ο Βραβείο καλύτερου Ντοκιμαντέρ - «Μαγειρεύοντας με το Μίνωα» - στο 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικών Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας.

Προσφορές : Συντήρηση – αναγόμωση πυροσβεστήρων Σχολικών Μονάδων A/θμιας Εκπαίδευσης

Σχολική Επιτροπή A/Βάθμιας Εκπαίδευσης. Κατάθεση οικονομικών προσφορών έως 20 Μαΐου 2015 και ώρα 14:00 μ.μ. για «Συντήρηση - αναγόμωση πυροσβεστήρων των Σχολικών Μονάδων της A/θμιας Σχολικής Επιτροπής»

Για 3η συνεχή χρονιά ο δήμος Ιεράπετρας στην Παγκρήτια Έκθεση «Κρήτη η μεγάλη συνάντηση»

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά φέτος ο δήμος Ιεράπετρας έλαβε μέρος με δικό του περίπτερο στην Παγκρήτια έκθεση ΚΡΗΤΗ η μεγάλη συνάντηση που διοργανώθηκε 1-4 Μαϊου στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας στην Αθήνα.

Εκδήλωση : «Οι αρχαιότητες της Ιεράπετρας και η ανάδειξη τους» – Σάββατο 9 Μαϊου 2015

Εκδήλωση με θέμα την αξιοποίηση των αρχαιολογικών θησαυρών της Ιεράπετρας και την ευαισθητοποίηση για θέματα προστασίας και ανάδειξης τους διοργανώνεται το Σάββατο 9 Μαϊου 2015 στις 19:30

Ρύθμιση οφειλών που θα έχουν βεβαιωθεί έως τις 26.5.2015 – Ελάχιστη δόση 20 ευρώ

«...Ο Δήμος Ιεράπετρας, στα πλαίσια του Ν. 4321/2015 ανακοινώνει τη ρύθμιση οφειλών που θα έχουν βεβαιωθεί έως τις 26.5.2015, συμπεριλαμβανομένων των οφειλών που προκύπτουν από εισφορά σε χρήμα...»