20 Οκτωβρίου, 2015

Κόρη από την αρχαία ελιά του Καβουσίου στην Διεθνή Διάσκεψη

Κόρη από την αρχαία ελιάτου Καβουσίου, την οποία μετέφερε στην Αθήνα ο Αντιδήμαρχος Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Ιεράπετρας, κ. Ανδρέας Παπαδοπετρακης, κόσμησε την τράπεζα εργασιών της Διεθνούς Διάσκεψης.

Συνεχίζεται με επιτυχία το 5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας

Συνεχίζονται με επιτυχία οι βραδιές θεάτρου στο 5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας – Τιμήθηκε η ηθοποιός Μπέτυ Βαλάση.

Κανονισμός Λειτουργίας Κοιμητηρίων Δήμου Ιεράπετρας | Δ.Σ 275/07.10.2015

Ο Κανονισμός Λειτουργίας Κοιμητηρίων Δήμου Ιεράπετρας εγκρίθηκε ομόφωνα με την απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας Νο 275/07.10.2015 και απαρτίζεται από είκοσι έξι (26) άρθρα.

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας – Παράσταση Πέμπτης

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας. Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2015 Θεατρική Ομάδα Οικονομικού Πανεπιστημίου (Ο.Π.Α) Το Ξύπνημα Της Άνοιξης (Frühlingserwachen) του Φρανκ Βέντεκιντ.

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας – Παράσταση Τετάρτης

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας. Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015 Λυσσασμένη Γάτα Tennessee Williams