11 Μαΐου, 2017

Κατάθεση Προσφοράς για την Εργασία «Απομαγνητοφώνηση Πρακτικών Συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου έτους2017»

Yποβολή προσφοράς, για την εργασία με τίτλο: «Απομαγνητοφώνηση Πρακτικών Συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου Έτους 2017», με τη συνοπτική διαδικασία της απευθείας ανάθεσης.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 5ος αγώνας δρόμου «Τρέχουμε και Συντρέχουμε» στην Ιεράπετρα

Mε μεγάλη επιτυχία και αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 7 Μαϊου 2017 ο 5ος αγώνας δρόμου «Τρέχουμε και Συντρέχουμε».

Ολοκληρώθηκαν οι δωρεάν εξετάσεις σπιρομέτρησης από τον Δήμο Ιεράπετρας στο πλαίσιο του Προγράμματος Πρώιμης Διάγνωσης Χρόνιας Αποφρακτικής Πνευμονοπάθειας

Πραγματοποιήθηκε στον Δήμο Ιεράπετρας την Τετάρτη 3 Μαίου 2017 δωρεάν έλεγχος αναπνευστικής λειτουργίας με σπιρομέτρηση με στόχο την ενημέρωση των δημοτών σε θέματα πρόληψης και προστασίας της δημοσίας υγείας.

Τους προβληματισμούς του για τη μετακίνηση ιατρού από το Νοσοκομείο Ιεράπετρας εκφράζει με επιστολή του στη Διοικήτρια ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Τους προβληματισμούς του για την μετακίνηση ιατρού από το Νοσοκομείο Ιεράπετρας εκφράζει ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.