27 Ιουλίου, 2018

Κλειστό μέχρι και την Κυριακή το Βουζουνεράκειο Στάδιο

Από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι το Βουζουνεράκειο Στάδιο θα παραμείνει κλειστό από σήμερα Παρασκευή 27.07.2018 μέχρι και την Κυριακή 29.07.2018 λόγω εργασιών που πραγματοποιούνται στο χώρο.

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 30.07.2018

Καλείστε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα από το γραφείο Δημάρχου) στον 3ο όροφο την 30η του μηνός Ιουλίου έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30.

Διακήρυξη ανοικτού Διαγωνισμού για την “Προμήθεια υδραυλικών εξαρτημάτων άρδευσης για συντήρηση δικτύων”

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει Ανοικτό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Προμήθεια υδραυλικών εξαρτημάτων άρδευσης για συντήρηση δικτύων».

Δήμαρχος για ΤΕΙ Ιεράπετρας: «Δε μας αρκούν οι υποσχέσεις. Δε μας πείθουν και δε μας καθυσηχάζουν.»

Το επιτακτικό αίτημα της Δημοτικής Αρχής και της τοπικής κοινωνίας της Ιεράπετρας για επαναλειτουργία του ΤΕΙ Ιεράπετρας μονοπώλησε τη συζήτηση στη συνάντηση που πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης με τον Πρύτανη του ΤΕΙ Κρήτης κ. Νίκο Κατσαράκη.