4 Σεπτεμβρίου, 2019

Εξουσιοδότηση υπογραφών στους Προέδρους Κοινοτήτων Δήμου Ιεράπετρας

Εξουσιοδοτούμε τους .....................να υπογράφουν – θεωρούν, για την εξυπηρέτηση των Δημοτών που διαμένουν στην Κοινότητα εκάστου, το γνήσιο της υπογραφής και για το αληθές του περιεχομένου παρουσία του ενδιαφερομένου.

Εκλογή Προέδρου, Αντιπροέδρου και Γραμματέα Δημοτικού Συμβουλίου, μελών Οικονομικής Επιτροπής και Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Παρακαλείσθε να προσέλθετε στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στις 8 Σεπτεμβρίου 2019, ημέρα Κυριακή και ώρα 10:00 π.μ., προκειμένου να διεξαχθεί η εκλογή Προέδρου, Αντιπροέδρου και Γραμματέα του Δημοτικού Συμβουλίου και των μελών της Οικονομικής Επιτροπής και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Ορισμός και ανάθεση αρμοδιοτήτων Εντεταλμένων Δημοτικών Συμβούλων

Ορίζουμε ως Εντεταλμένους Δημοτικούς Συμβούλους της πλειοψηφίας με δικαίωμα υπογραφής, τους παρακάτω δημοτικούς συμβούλους στους οποίους αναθέτουμε, χωρίς αμοιβή ή δικαίωμα περαιτέρω αποζημίωσης από την άσκηση των αρμοδιοτήτων αυτών........

Ορισμός άμισθου Ειδικού Συμβούλου Δημάρχου

Αναθέτουμε στον κ. Κωνσταντίνο Νεστοράκη του Νικολάου καθήκοντα αμίσθου συμβούλου του Δήμου Ιεράπετρας για θέματα που αφορούν τις Διοικητικές και οικονομικές υπηρεσίες.

Οι νέοι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Ιεράπετρας

Με απόφαση του δημάρχου Ιεράπετρας κ. Θεοδοσίου Καλαντζάκη ορίζονται οι πέντε (5) Αντιδήμαρχοι του Δήμου.