3 Αυγούστου, 2021

Παρουσιάστηκε η μελέτη της 4ης Φάσης του Σχεδίου Πόλης των οικισμών Μακρύ Γιαλού, Κουτσουρά και Ανάληψης

Παρουσιάστηκε χθες, Δευτέρα 2 Αυγούστου 2021, στο αμφιθέατρο του Γυμνασίου του Κουτσουρά με πρωτοβουλία του Δήμου Ιεράπετρας και σε συνεργασία με τον Δήμο Σητείας, η 4η Φάση του Σχεδίου Πόλης που αφορά τους οικισμούς Μακρύ Γιαλού, Κουτσουρά και Ανάληψης από τον Μελετητή, κ. Παντελή Αμπαριώτη, παρουσία των Αντιδημάρχων Ιεράπετρας κ.κ. Εμμανουήλ Βρυγιωνάκη, Νεκτάριου Παπαδάκη και Γεωργίου Ασπραδάκη και του Αντιδημάρχου Σητείας, κ. Νικόλαου Μακρυνάκη.

Πρόσκληση σε Δ.Σ. ΝΠΔΔ «ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Λόγω μη συμμετοχής στην   τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση, στις  30 Ιουλίου 2021,  ημέρα Παρασκευή και ώρα 11:00 σας προσκαλούμε σε επαναληπτική  δια περιφοράς  συνεδρίαση την Τετάρτη  4 Αυγούστου 2021 και ώρα 11: 00 π.μ  με θέματα:

Δελτίο τύπου ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α

Σας ενημερώνουμε ότι η περίοδος υποβολής αιτήσεων για το πρόγραμμα «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής, περιόδου 2021-2022» παρατείνεται και οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν έως και τη 08/08/2021

Συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. «ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Σας προσκαλούμε, στις 6 Αυγούστου 2021, ημέρα Παρασκευή και ώρα 11.00π.μ. σε διά περιφοράς συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας» για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΑΡΩΓΟΙ ΣΕ ΚΡΙΣΙΜΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΒΟΥΣΙΟΥ

Προγραμματισμένη συνάντηση με την Πρόεδρο, κα Μαρία Χαλκιαδάκη και με μέλη της Κοινότητας Καβουσίου είχαν ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης και ο Αντιδήμαρχος, κ. Κωστής Αστροπεκάκης στο πλαίσιο ενημέρωσης σχετικά με τρέχοντα ζητήματα της Κοινότητας (άρδευση, ηλεκτροφωτισμός, αναγκαίες παρεμβάσεις σε συγκεκριμένα σημεία κ.α.) και τον ΒΟΑΚ.