29 Μαρτίου, 2023

Βελτίωση οδικής ασφάλειας στην περιφερειακή οδό Εθνάρχου Μακαρίου

Ο Δήμος Ιεράπετρας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του υπόεργου «Βελτίωση οδικής ασφάλειας στην περιφερειακή οδό Εθνάρχου Μακαρίου» με προϋπολογισμό €379032,26 (χωρίς ΦΠΑ).

Επεμβάσεις αποκατάστασης οδικής ασφάλειας στην πόλη της Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του υπόεργου «Επεμβάσεις αποκατάστασης οδικής ασφάλειας στην πόλη της Ιεράπετρας» με προϋπολογισμό €483870,97 (χωρίς ΦΠΑ).

ΝΠΔΔ «ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» Πρόσκληση σε Δ.Σ.

Σας προσκαλούμε, σε  τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση, στις  03 Απριλίου 2023,  ημέρα Δευτέρα και ώρα 09:00 με θέμα:

ΝΕΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ Δ.Σ. ΔΕΥΤΕΡΑ 3-4-2023

Σας προσκαλούμε στις 03 Απριλίου 2023, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:00 σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

ΚΑΛΑΝΤΖΑΚΗΣ: «ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ COAST TO COAST»

Με μεγάλη συμμετοχή και παρουσία πλήθους θεατών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 26 Μαρτίου με πρωτοβουλία του Συλλόγου Δρομέων Υγείας υπό την αιγίδα του Δήμου Ιεράπετρας και σε συνεργασία με το Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ και την Περιφέρεια Κρήτης  ο ημιμαραθώνιος COAST TO COAST. Ένας αγώνας  που ήταν  αφιερωμένος  στην πρόληψη του καρκίνου του μαστού.

Χρηματοδοτείται με 252.345 ευρώ η Μελέτη του Νέου Εκθεσιακού – Συνεδριακού Κέντρου της Ιεράπετρας

Το Δημαρχείο της Ιεράπετρας επισκέφθηκε ο Υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, κ. Ιωάννης Πλακιωτάκης, όπου και συναντήθηκε με τον Δήμαρχο, κ. Θεοδόσιο Καλαντζάκη.

Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙ: ΕΓΚΑΙΝΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΕΚΘΕΣΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΜΙΝΩΣ

Πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 26 Μαρτίου 2023 τα εγκαίνια του Πάρκου Εκθεσιακών και Πολιτιστικών δραστηριοτήτων ΜΙΝΩΣ παρουσία του Δημάρχου Ιεράπετρας κ. Θεοδοσίου Καλαντζάκη, του Υπουργού Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, κ. Ιωάννη Πλακιωτάκη, του Βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, κ. Εμμανουήλ Θραψανιώτη, του Αντιπεριφερειάρχη του ν. Λασιθίου, κ. Ιωάννη Ανδρουλάκη,