Μήνυμα Δημάρχου Ιεράπετρας για το Πάσχα

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

Μήνυμα Δημάρχου Ιεράπετρας για το Πάσχα

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ.Δ/νση : Πλ.Κανουπάκη
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40300
FAX: 28420-23999
e-mail: press@ierapetra.gov.gr

[separator top=”10″ style=”dotted”]

Ιεράπετρα 08.04.2015

ΜΗΝΥΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

[dropcap]Α[/dropcap]γαπητοί Συμπολίτες και Συμπολίτισσες

Το ελπιδοφόρο μήνυμα της Ανάστασης του Θεανθρώπου ας μας δώσει και φέτος  δύναμη και αισιοδοξία, για να υπερβούμε και να αντιμετωπίσουμε τις προκλήσεις  και τις δυσκολίες των καιρών.

Η κορύφωση του θείου δράματος με τους βαθύτερους συμβολισμούς και τα ουσιώδη μηνύματα, ας αποτελέσει για όλους μας την αφορμή για να συνειδητοποιήσουμε το μεγαλείο και τη σημασία της θυσίας που έσωσε τον άνθρωπο, διώχνοντας μακριά το κακό.

Με το ανέσπερο φως να φωτίζει τις καρδιές  και τα βήματα όλων μας, φέρνοντάς μας ελπίδα και αισιοδοξία, και με οδηγό μας την πίστη και την αγάπη,  εύχομαι ολόψυχα σε όλους Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!

[xyz-ihs snippet=”Dimarxos-Theodosios”]

[separator top=”20″ style=”shadow”]