Κοινωνικό Παντοπωλείο – Δωρεάν μαθήματα υπολογιστών από την Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

pantopolio-logο-vertical-100ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ
Νικηφόρου Φωκά 20 – Ιεράπετρα
Τηλέφωνο: 28420-89707

Ιεράπετρα 12-11-2013

[separator top=”40″ style=”dotted”]

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

[dropcap]Τ[/dropcap]ην Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013,  ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος με  μαθήματα υπολογιστών στην αίθουσα που είναι δίπλα από το Κοινωνικό Παντοπωλείο (Νικηφόρου Φωκά 20) και λειτουργεί ως Κοινωνικό σημείο πρόσβασης, προκειμένου να εξοικειωθούν συνδημότες μας με τις νέες τεχνολογίες. Προτεραιότητα είχαν  οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Παντοπωλείου και  μέλη άλλων ευπαθών ομάδων.

Με τις αιτήσεις που είχαμε άρχισαν  τρία (3)  νέα τμήματα με εκπαιδευτές τους :

Γεώργιο Ζερβάκη, Βλάσση Φίλιππο, Βαλάντη Δασενάκη και Πρόδρομο Νικητίδη.

Επίσης ξεκίνησαν δύο τμήματα, για την επιμόρφωση υπαλλήλων του Νομικού Προσώπου της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. του Δήμου Ιεράπετρας.

Στην πρώτη περίοδο (Φεβρουάριο-Ιούνιο) επιμορφώθηκαν τριάντα άτομα.

Επίσης εξυπηρέτησε περίπου δέκα (10) μαθητές του Κοινωνικού Φροντιστηρίου, που δεν διέθεταν  υπολογιστές την περσινή σχολική χρονιά  ή δεν είχαν internet.

Ευχαριστούμε όλους τους εθελοντές εκπαιδευτές  και γι’ αυτή τη συνεργασία.

pantopolio-logο-horizontal-500

[separator top=”20″ style=”dotted”]

« Δεν περπατάμε παράλληλα, περπατάμε μαζί!».

Για το Κοινωνικό Παντοπωλείο

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Παράρτημα πληροφοριών και υπερσυνδέσεων

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

[/checklist][separator top=”40″ style=”dotted”]

mazi-ierapetra-ftoxeia-apokleismo

[separator top=”10″ style=”dotted”]

pantopolio-logο-vertical-100
Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας
ΜΑΖΙ και η Ιεράπετρα ενάντια στη Φτώχεια και στον Κοινωνικό Αποκλεισμό !

[separator top=”20″ style=”shadow”]
Πληροφορίες σύνταξης – ανάρτησης