12 Νοεμβρίου, 2013

Χειμερινό Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Αποκομιδής Απορριμμάτων του Δήμου Ιεράπετρας.

Aπό την Διεύθυνση Περιβάλλοντος και Καθαριότητας του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται το Χειμερινό Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Αποκομιδής Απορριμμάτων του Δήμου Ιεράπετρας. Κάθε Πέμπτη και Κυριακή ΔΕΝ γίνεται αποκομιδή απορριμμάτων.

Κατανομή πιστώσεων για λειτουργικές δαπάνες σχολείων (Δ.Σ 289/15-10-2013)

Το Δημοτικό Συμβούλιο αποφασίζει ομόφωνα (15η Οκτωβρίου του έτους 2013, ημέρα Τρίτη) και κατανέμει το ποσό των 52.340,51 € στις Σχολικές Επιτροπές του Δήμου, για λειτουργικές δαπάνες των σχολείων.

Κοινωνικό Παντοπωλείο – Δωρεάν μαθήματα υπολογιστών από την Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας ξεκινάει δωρεάν μαθήματα υπολογιστών από την Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013 (τρία νέα τμήματα).Επίσης ξεκίνησαν δύο τμήματα, για την επιμόρφωση υπαλλήλων του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α