16 Ιανουαρίου, 2019

Συνάντηση με το Νέο Πολιτιστικό Σύλλογο Ιεράπετρας με θέμα το «ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2019»

Πραγματοποιήθηκε, στα Γραφεία του Ν.Π.Δ.Δ. «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.» ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, συνάντηση με την Πρόεδρο και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Νέου Πολιτιστικού Συλλόγου με θέμα το «ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2019».

Κοπή Πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Κ.Α.Π.Η Ιεράπετρας

Το Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Ιεράπετρας προσκαλεί τα μέλη του να τιμήσουν με την παρουσία τους την εκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας, που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 11:00 στο χώρο της Δομής.

Ξεκινάει το μεγαλύτερο έργο ύδρευσης του Δήμου Ιεράπετρας των τελευταίων δεκαετιών – 3.720.000€

Προχώρησε η διαδικασία αποδοχής της χρηματοδότησης για το μεγάλο έργο «Αντικατάσταση τμήματος εξωτερικού υδραγωγείου Δήμου Ιεράπετρας από πηγές Σαρακίνας».

Παραίτηση Ρουμελιωτάκη και Λουτσέτη από το ΝΠΔΔ Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας

Την παραίτησή τους από το ΝΠΔΔ Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο υπέβαλαν σήμερα στο Δημοτικό Συμβούλιο δια του Δημάρχου η κα. Μαρία Ρουμελιωτάκη, Αντιπρόεδρος και μέλος του ΝΠΔΔ Λιμενικού Ταμείου, και ο κ. Μάνος Λουτσέτης, μέλος του ΝΠΔΔ Λιμενικού Ταμείου.