9 Οκτωβρίου, 2013

Δημοτικοί Παιδικοί Σταθμοί: Συναντήσεις των γονέων με ψυχολόγους και κοινωνικούς λειτουργούς

Παιδικοί Σταθμοί : Συναντήσεις των ωφελούμενων γονέων με ψυχολόγους και κοινωνικούς λειτουργούς του κέντρου, στις οποίες θα παρίσταται και εθελόντρια παιδίατρος (η οποία προσφέρει δωρεάν έλεγχο όλη τη διάρκεια της χρονιάς).

Πρωτοφανής συμμετοχή κόσμου στο 3ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου

09.10.2013. «Μήδεια» του Μπόστ – Θεατρική Ομάδα Καθηγητών της ΕΛΜΕ Νομού Ηρακλείου

«Μήδεια» του Μπόστ από την Θεατρική Ομάδα Καθηγητών της ΕΛΜΕ Νομού Ηρακλείου την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2013 στην αίθουσα Μελίνα Μερκούρη στις 21:00. Βιογραφικό ομάδας. Διανομή, συντελεστές, Photo, αφίσα κλπ

Δελτίο Τύπου : Στο Διοικητή του ΙΚΑ κ. Ροβέρτο Σπυρόπουλο ο Σήφης Αναστασάκης

Στο Διοικητή του ΙΚΑ ο Σήφης Αναστασάκης. "...Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας στην επιστολή του αφού υπενθυμίζει πως από το Νοέμβριο του 2012 ο Δήμος έχει ξεκαθαρίσει με επιχειρήματα την αναγκαιότητα λειτουργίας του Υποκαταστήματος..".

Δελτίο Τύπου : Απάντηση στις ανακοινώσεις μειοψηφίας Δ.Σ. και Επιτροπής Αγώνα

«....Το αίτημα αυτό της κοινωνίας που έχει αποτυπωθεί σ’ έξι αποφάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου κατά την παρούσα περίοδο, έχει μεταφερθεί σε όλους τους τόνους στις εκάστοτε πολιτικές ηγεσίες, τους βουλευτές ...».

Το πρόγραμμα «Εκπαίδευση των μεταναστών στην ελληνική γλώσσα, την ελληνική ιστορία και τον ελληνικό πολιτισμό – ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΠ7» συνεχίζει τη πορεία του και έχει εξαπλώσει τη δράση του σε ολόκληρο το νομό.Οι αιτήσεις συνεχίζονται.