11 Ιουνίου, 2014

Πρόσληψη δέκα επτά (17) ατόμων (εποχικό προσωπικό) στον Δήμο Ιεράπετρας

Ανακοίνωση : Πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, συνολικά δέκα επτά (17) ατόμων για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών του Δήμου Ιεράπετρας, που εδρεύει στην Ιεράπετρα. (πληροφορίες, προσόντα, αιτήσεις κλπ)

Ανακοίνωση : Μειωμένη πίεση και ποσότητα νερού στην πόλη της Ιεράπετρας

«...λόγω των εργασιών αναβάθμισης του υδραγωγείου στον Περιστερά η πόλη της Ιεράπετρας θα τροφοδοτείται από τη μία δεξαμενή αντί των τριών που τροφοδοτούν υπό κανονικές συνθήκες. ... αυτό έχει ως συνέπεια να υπάρχει μειωμένη πίεση και ποσότητα νερού.»

Πρόγραμμα Καταπολέμησης Κουνουπιών στο Νομό Λασιθίου 2014 – 3η εφαρμογή

Από το Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής & Υγειονομικού Ελέγχου της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου, ανακοινώνεται το κάτωθι Πρόγραμμα Καταπολέμησης Κουνουπιών 2014 - 3η εφαρμογή

Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας Δήμου Ιεράπετρας στις 10.06.2014

Πρόσκληση (05/06.06.2014) για συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας του Δήμου Ιεράπετρας στις 10.06.14 ημέρα Τρίτη και ώρα 11.30. Πίνακας των οκτώ (08) θεμάτων προς συζήτηση.

Έκφραση ευχαριστιών για την δωρεά παιδικής χαράς προς το Νηπιαγωγείο Μακρύ Γιαλού

Προς : Την οικογένεια του εκλιπόντος Στυλιανού Στεφανάκη | «....Θεωρούμε ότι είναι ελάχιστο χρέος μας, να σας εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες για τη δωρεά παιδικής χαράς και παιγνιδιών εξωτερικού χώρου προς το Νηπιαγωγείο Μακρύ Γιαλού...»

Συγχαρητήριο μήνυμα προς τον Πρόεδρο του Α.Ο. Αναγέννηση Ιεράπετρας

«...Θερμά συγχαρητήρια για την πολύ μεγάλη επιτυχία της ανόδου της Αναγέννησης στην Γ΄ Εθνική κατηγορία ποδοσφαίρου. Παρακαλώ να μεταφέρετε προς τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, τον προπονητή κ. Νίκο Δεδελετάκη που επί σειρά ετών ...»