4 Ιουλίου, 2014

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 08.07.2014

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 08.07.2014, ημέρα Τρίτη και ώρα 11.00 στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου. Πίνακας των δέκα πέντε (15) θεμάτων της ημερήσιας διάταξης

Συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 07.07.2014

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 07.07.2014, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου . Πίνακας των επτά (07) θεμάτων για συζήτηση.

Δ.Τ. : Είναι παράνομη η πώληση τμημάτων του αιγιαλού της Μεγάλης παραλίας Ιεράπετρας

Δεν μπορεί να πουληθεί και να αξιοποιηθεί τμήμα του παλιού αιγιαλού της Μεγάλης Παραλίας της Ιεράπετρας, από το ΤΑΙΠΕΔ, όπως επισημαίνει ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Σήφης Αναστασάκης, σε επιστολή του προς τον Διοικητή του Ταμείου.

Συνεδρίαση του Δ.Σ της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στις 07.07.2014

Πρόσκληση για συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στις 07 Ιουλίου 2014 ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00. Πίνακας των τριών (3) θεμάτων της ημερήσιας διάταξης.

Ανακοίνωση: Ιδιοκτήτες κλπ ακάλυπτων χώρων να προβούν άμεσα στον καθαρισμό τους

Ο Δήμος Iεράπετρας ενημερώνει τους ιδιοκτήτες, νομείς και επικαρπωτές ακάλυπτων χώρων, που βρίσκονται εντός πόλεων και οικισμών του Δήμου μας αλλά και σε ζώνη 100μ από τα όρια τους, ότι θα πρέπει να προβούν άμεσα, στην αποψίλωση της ξερής βλάστησης.

Έντονα καιρικά φαινόμενα – Προστασία από Θυελλώδεις ανέμους | Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας

Προστασία από Θυελλώδεις ανέμους. Ενέργειες ΠΡΙΝ& ΚΑΤΑ τη διάρκεια Θυελλωδών Ανέμων. Μετεωρολογικές προγνώσεις για τις ελληνικές θάλασσες. Φαινόμενα Καταστροφής - Γενικές Οδηγίες. Κλίμακα Beaufort. Aνεμοστρόβιλος ή αλλιώς σίφωνας κλπ