30 Μαρτίου, 2016

Στην Τοπική Κοινότητα Ανατολής ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών

Επίσκεψη στα υπό εκτέλεση έργα στην Τοπική Κοινότητα Ανατολής πραγματοποίησαν το προηγούμενο διάστημα ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών του δήμου Ιεράπετρας, κ. Μάνος Λουτσέτης και ο Μηχανικός του δήμου, δρ. Γιώργος Βαρδάκης.

Aπομακρύνονται οι παλαιοί τηλεφωνικοί θάλαμοι

Πραγματοποιείται η διαδικασία απομάκρυνσης από συνεργεία του ΟΤΕ των παλαιών τηλεφωνικών θαλάμων που ήταν τοποθετημένοι σε διάφορα σημεία της πόλης, καθώς επίσης και σε σημεία των Τοπικών Κοινοτήτων.

Ανακοίνωση για τους ιδιοκτήτες δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς

Γνωστοποιείται στους ιδιοκτήτες δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς ότι στην ιστοσελίδα του Δήμου Ιεράπετρας είναι αναρτημένη προς ενημέρωση η κείμενη νομοθεσία, καθώς και όλες οι υποχρεώσεις που απορρέουν από αυτή.

Προσφορές για Εκδρομή ΚΑΠΗ

Για την ημερήσια εκδρομή σε Μονή Καλυβιανής - Μοίρες - Τυμπάκι - Σίβα - Ηράκλειο παρακαλούνται τα ταξιδιωτικά γραφεία που επιθυμούν να καταθέσουν προσφορές να τις υποβάλλουν στο χώρο του Κ.Α.Π.Η μέχρι και την Τετάρτη 6 Απριλίου 2016.

Παρουσίαση του ΣΧΟΟΑΠ του πρώην Δήμου Μακρύ Γιαλού

Την Παρασκευή 1 Απριλίου 2016 στις 7.00 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί δημόσια παρουσίαση της υφιστάμενης κατάστασης του ΣΧΟΟΑΠ του πρώην Δήμου Μακρύ Γιαλού, στο χώρο των Δημοτικών Υπηρεσιών στον Κουτσουρά.

Συνεδρίαση Δ.Σ. της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 01.04.2016

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση την 1η του μηνός Απριλίου έτους 2016 ημέρα Παρασκευή και ώρα 14.00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου στο κτίριο «Μελίνα Μερκούρη».

Πρόσκληση σύγκλησης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής στις 04.04.2016

Σας προσκαλώ να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής που θα γίνει στις0 4-04-2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 9.30π.μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων στον πρώτο όροφο του κτιρίου «Μελίνα Μερκούρη».

Διόρθωση σφάλματος στην τροποποίηση Οργανισμού Εσωτερικών Υπηρεσιών (Ο.Ε.Υ.) Δήμου Ιεράπετρας 2016

Στον Οργανισμό Εσωτερικών Υπηρεσιών (Ο.Ε.Υ) Δήμου Ιεράπετρας (οργανόγραμμα, διοικητικές μονάδες, διάρθρωση δήμου, αρμοδιότητες κλπ) που τροποποιήθηκε με την αριθμ. 274/7−10−2015 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας  και δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 237/9 Φεβρουαρίου 2016 – Τεύχος Β έγινε διόρθωση σφάλματος και δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 838/30 Μαρτίου 2016 – Τεύχος Β.

Συνεδρίαση της Αθλητικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 01.04.2016

Σας προσκαλούμε στην συνεδρίαση της Αθλητικής Επιτροπής που θα γίνει την Παρασκευή 01-04-2016 και ώρα 14.00μ.μ στην αίθουσα συνεδριάσεων των Eπιτροπών, στον πρώτο όροφο Δημοκρατίας 31.