1 Ιουλίου, 2016

Κατάθεση Προτάσεων για την Τελετή Λήξης του 6ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας

Η οργανωτική επιτροπή του Φεστιβάλ καλεί κάθε ενδιαφερόμενο να καταθέσει πρόταση για την τελετή λήξης του Φεστιβάλ, η οποία θα πραγματοποιηθεί παράλληλα με την απονομή των θεσμοθετημένων βραβείων από την Κριτική Επιτροπή.

Σημαντικά θέματα συζητήθηκανστο Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας

Η μείωση ή απαλλαγή δημοτικών τελών σε ευπαθείς ομάδες και η Ανέγερση 7ου Νηπιαγωγείου ήταν θέματα που μεταξύ άλλων συζήτησε το Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας κατά την τελευταία συνεδρίασή του.

Διακήρυξη για την εργασία Απεντόμωσης – Μυοκτονίας Σχολικών Μονάδων Δ/θμιας Σχολικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας

Η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ιεράπετρας καλεί τους ενδιαφερόμενους να καταθέσουν τις οικονομικές προσφορές στο γραφείο της Σχολικής Επιτροπής έως 18 Ιουλίου 2016 και ώρα 14:00μ.μ.

Διακήρυξη για συντήρηση-αναγόμωση πυροσβεστήρων Σχολικών Μονάδων Δ/θμιας Σχολικής Επιτροπής Ιεράπετρας

Η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ιεράπετρας καλεί τους ενδιαφερόμενους να καταθέσουν τις οικονομικές προσφορές στο γραφείο της Σχολικής Επιτροπής Δημοκρατίας 31 έως 18 Ιουλίου 2016 και ώρα 14:00 μ.μ.

Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης Δήμου Ιεράπετρας στις 06.07.2016

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση την 6η Ιουλίου 2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19:00 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για το θέμα: Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων «Τοπικό Σχέδιο Διαχείρισης Αποβλήτων Δήμου Ιεράπετρας».

Διακήρυξη για την εργασία «Βελτίωση αντλητικών συγκροτημάτων Δ.Ε. Μακρύ Γιαλού»

Ηλεκτρονικός διαγωνισμός για την ανάδειξη αναδόχου για την εκτέλεση της εργασίας «Βελτίωση αντλητικών συγκροτημάτων Δ.Ε. Μακρύ Γιαλού» συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 48.012,80€ µαζί µε το Φ.Π.Α. Καταληκτική ημερομηνία και ώρα υποβολής προσφορών: 17 Ιουλίου 2016 και ώρα 17:00.